منو

دوشنبه, 06 خرداد 1398 - Mon 05 27 2019

A+ A A-


امور توانبخشی مراقبتی

middle

رئوس فعالیت های دفترامور توانبخشی مراقبتی زیر مجموعه معاونت امور توانبخشی به شرح ذیل می باشد :

الف- ایجاد و توسعه مراکز توانبخشی غیر دولتی :
بر اساس اهداف استراتژیک سازمان و به منظور توسعه خدمات ، گسترش اشتغالزایی و رقابت در فعالیت های تخصصی ، اقدامات قابل ملاحظه و برجسته ای در جهت ایجاد و توسعه مراکز غیر دولتی توانبخشی معلولان ، سالمندان و بیماران روانی مزمن، انجام شده و کماکان بر اساس نیاز جامعه و تعداد بالای افراد پشت نوبت خدمات و متقاضیان درحال گسترش می باشد . این مراکز شامل مراکز ارائه دهنده خدمات به صورت شبانه روزی ، ارائه خدامات توانخشی در منزل و جامع ونیز مراکز توانبخشی مراقبتی مبتنی برخانواده به گروههای هدف هستند.

ب- کمک هزینه نگهداری(مستمری) :
به منظور ارتقا کیفیت زندگی و کمک به هزینه های مربوط به  امرارمعاش و رفاه نسبی ، معلولین نیازمند و خانواده هایشان  از کمک هزینه نگهداری در منزل بهره مند می شوند.
ج- واگذاری پرونده های توانبخشی
در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی ، به منظور تسهیل در پاسخگویی به نیازهای افراد معلول و با توجه به مشکلات متعدد معلولان که امکان دسترسی آنان به مراکز بهزیستی را محدود می کرد طرح واگذاری پروند ه ها و خرید خدمات از طریق بخش غیردولتی در جهت توانمند سازی معلولین با اهداف برخورداری از خدمات ارجاع اولیه و دریافت خدمات سریع و آسان و بروزرسانی اطلاعات پروند ه ها در حال انجام میباشد 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

.:: تمام حقوق مادی و معنوی نزد اداره بهزیستی شهرستان میاندورود محفوظ است ::.