منو

دوشنبه, 06 خرداد 1398 - Mon 05 27 2019

A+ A A-


امور توانبخشی و توانپزشکی

600

رئوس فعالیت های بخش امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی زیر مجموعه معاونت امور توانبخشی به شرح ذیل می باشد :

دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی مسئولیت امور توانبخشی گروه های مختلف معلولان ، سالمندان و بیماران روانی مزمن را در بخش های ارائه خدمات آموزشی و توانبخشی در قالب مراکز روزانه ، خدمات توانبخشی پزشکی وسایل کمک توانبخشی ، و خدمات توانبخشی حرفه ای و آماده سازی شغلی در سرار کشور به عهده دارد .
برنامه های اجرایی دفتر امور مراکز توانبخشی روزانه و توانپزشکی :
الف - گروه توانبخشی مبتنی بر مراکز
وظیفه این گروه توسعه و پژوهش ، سیاستگذاری ، برنامه ریزی و نظارت بر فعالیتهای مراکز توانبخشی روزانه به منظور فراهم نمودن زمینه های لازم برای حمایت ، ارتقاء و تقویت خدمات توانبخشی برای افراد معلول و خانواده های آنان میباشد .
ب_ گروه توانپزشکی ، فن آوری و وسایل کمک توانبخشی
 این گروه مسئولیت برنامه ریزی و نظارت بر ارائه خدمات توانپزشکی از طریق واحد های توانپزشکی شامل: فیزیوتراپی، کاردرمانی، ارتوپدی فنی و .... و نیز تامین تجهیزات و وسایل کمکی جهت بازتوانی معلولان در رساندن آنها به حد اکثر استقلال را دارا می باشد.

ج- گروه توانبخشی حرفه ای و آماده سازی شغلی معلولان
این گروه از طریق مطالعه ، سیاست گذاری ، برنامه ریزی ، نظارت بر گسترش خدمات توانبخشی حرفه ای با همکاری سازمانهای غیر دولتی ، بخش خصوصی ، افراد معلول ، خانواده های آنان و جامعه در چارچوب قانون جامع حمایت از حقوق افراد معلول ، در زمینه تعیین ظرفیت های کاری ؛ مشاوره های شغلی و آماده سازی شغلی برای دستیابی به توانمند سازی اقتصادی و شغل شایسته افراد معلول اقدام می نماید .

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

.:: تمام حقوق مادی و معنوی نزد اداره بهزیستی شهرستان میاندورود محفوظ است ::.